METAPSYCHOTERAPIA


Psychoterapia wyższego poziomu
Psychoterapia bez granic
Gabinet Psychologiczny w Świdnicy


Zarówno w Polsce jak i na Świecie metaterapia nie jest zbyt znana. Choć wielu psychologów i psychoterapeutów używa elementów metapsychoterapii, to jednak w podejściu do pacjenta przeważają klasyczne metody terapeutyczne..

Metapsychoterapia, realizowana przez psych. Dorotę Stankiewicz-Skałka w postaci autorskiego rozwiązania jakim jest Psychoterapia bez granic, łączy klasyczny model krótkoterminowej terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, metody psychologii transpersonalnej oraz metapsychologii. Podejście zakłada spotkania w ramach od jednej do trzech elastycznie umawianych sesji, podczas których akcent z treści problemu przenoszony jest na kontekst, w którym ów problem się pojawia. Spojrzenie takie angażuje skupienie pacjenta na rozumieniu własnego poziomu świadomości oraz przeszkód pojawiających się na drodze do jego przekroczenia.

Włączenie do Psychoterapii bez granic metody ustawień systemowych oprócz odczytania znaczenia własnych traum doświadczonych w dzieciństwie otwiera drzwi do tych, dotyczących przodków. Doświadczenie emocjonalnego dziedzictwa rozpuszcza w ten sposób znaczenie, jakie przypisujemy aktualnie przeżywanym trudnościom.

Praca ukazująca przeciwwagę myśli i jaźni uzupełnia obraz siebie w aspekty o znaczeniu duchowym, tożsamość oparta na kruchych podstawach subiektywnej treści doświadczenia przewartościowuje znaczenie ego i obnaża jego Fałsz, zaś ciało, w rozumieniu totalnej biologii nabierając nowego znaczenia, z formy staje się źródłem podpowiedzi dla przyszłych rozwiązań.

Metapsychoterapia zajmuje się pytaniami natury absolutnej, czyli jak odnaleźć spokój, trwale pozbyć się lęku czy znaleźć cel swojego życia, na które odnosząc się do treści poza podejściem materialistycznym i naukowym może udzielić odpowiedzi. W procesie Psychoterapii bez granic emocje, umysł, intelekt i ciało stają się nieograniczonymi narzędziami, które umiejętnie zarządzane, w efektywny i naturalny sposób wspierają jakość naszej codzienności.

 

Serdecznie zapraszam do umówienia terminu wizyty