USTAWIENIA SYSTEMOWE


Systemowe ustawienia rodzinne
Gabinet Psychologiczny w Świdnicy


Systemowe ustawienia rodzinne to metoda pracy z pacjentem oparta na Ustawieniach Systemowych Berta Hellingera. Pozwala ona szybko uświadomić relacje i zależności istniejące w systemie rodzinnym, bądź innym systemie powiązań społecznych.

Wskazując na konflikty między członkami rodziny odnosi się ona zarówno do sytuacji aktualnych jak i przeszłych, dzięki czemu znajdowane jest zakorzenione niejednokrotnie głęboko w przeszłości rozwiązanie. Do pracy wykorzystywane są dedykowane figurki symbolizujące zaangażowane osoby. Ustawione przez pacjenta odwzorowują one konstelację bliskich mu powiązań.

Metoda ukazuje też często zaskakujące i niewidoczne zależności i konflikty, których właściwe zaadresowanie możliwe jest dopiero po ich uwidocznieniu.

Siłą ustawień systemowych jest to, że dają gotowe rozwiązania. Są one wynikiem zmiany świadomości w temacie dotychczas funkcjonujących zależności. W większości przypadków już jedna wizyta pozwala na identyfikację źródeł pochodzenia aktualnych trudności, zdarza się jednak, że większą korzyść przyniesie dodatkowe spotkanie.

Ustawienia systemowe dotyczą nie tylko rodziny. Z równym sukcesem sprawdzą się one w zakładach pracy, w biznesie i w organizacjach oraz relacjach dotyczących grona osób znajomych, czy nawet szerszej grupy społecznej.

 

Serdecznie zapraszam do umówienia terminu wizyty